Franciszkanki Misjonarki Maryi
MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA
Prowincja Europy Środkowej i Wschodniej

„W ślad za Chrystusem, za łaską Ducha Świętego…oddaję się bez reszty Bogu Ojcu na wzór Maryi i świętego Franciszka..” (Z formuły profesji zakonnej FMM)

KOCHANI!

Dzielimy się z Wami naszą wielką radością: w sobotę 16 czerwca 2018r. w naszym domu zakonnym w Łabuniach k. Zamościa dwie siostry nowicjuszki, pragnąc oddać się Panu Bogu na wyłączną służbę, złożyło swoje PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na trzy lata.

W ramach poznawania środowiska w którym żyjemy - jak nas zaprasza przeżywany w Prowincji proces restrukturyzacji - dwie siostry ze wspólnoty zamojskiej brały udział w IV Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem: „POLSKA RODZINĄ SILNA”. Marsz, w którym wzięło udział kilkaset osób, został zorganizowany przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin i Caritas w Zamościu.

To już XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Wzięło w nich udział ponad 100 tys. uczestników z Polski i z zagranicy. Tematem wiodącym spotkania było słowo JESTEM w trzech odsłonach:

Część I JESTEM – jak patrzy na mnie Jezus

Część II JESTEM – prawdziwe spojrzenie na siebie i innych

Część III JESTEM – nowe narodziny

Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie. (Dz 1,14a)

Jak Apostołowie wraz z Maryją trwali na modlitwie przed zesłaniem Ducha Świętego, tak różne wspólnoty parafialne modliły się w naszym kościele w Kietrzu.

S. Maryla i post. Kinga, które prowadzą w parafii scholkę chciały, by dzieci przyjechały kiedyś do nas do domu i zaśpiewały siostrom. Potem ktoś dorzucił, że może zaprosić też sąsiadów, bo przecież zawsze czujemy, że chcemy ich bliżej poznać i mieć z nimi lepsze relacje. Oczywiście, jak się spotkać, to tylko przy kawie. Pomysł był na maj, więc jasne, że zaśpiewamy też przy naszej ogrodowej figurce Litanię Loretańską. Następne pomysły zaczęły się sypać jeden po drugim: tańce integracyjne… zabawy z dziećmi z chustą klanzy… przeciąganie liny: rodzice – dzieci… malowanie kredą po naszym parkingu… kącik z książką („weź, przeczytaj, podaj dalej”)… FOTOBUDKA… popcorn dla dzieci…

Kochani, z radością informujemy, że w dniach od 23 czerwca do 1 lipca 2018 r. w naszym domu w Łabuniach będzie miała miejsce Kapituła Prowincjalna Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi Prowincji Europy Środkowej i Wschodniej, której tematem będzie:

„W drodze…z Maryją.”

Dlatego bardzo prosimy o Waszą modlitwę za Kapitułę i siostry uczestniczące w tym wydarzeniu, aby były otwarte na działanie Ducha Świętego. - Dziękujemy!

 

Dziękujemy Ci Ojcze, że zapraszasz nas do przemiany w Chrystusie przez Ducha Świętego.

Dziękujemy za Maryję, która jest dla nas drogą w Drodze. Napełniona Duchem Świętym wychodzi do drugiego człowieka, pozwala Bogu zmienić Jej plany życiowe, oddaje się na służbę i wyśpiewuje hymn zachwytu nad Bogiem i Jego działaniem w Jej życiu i w historii Ludu Wybranego.

Pragniemy razem z Maryją podążać tą samą drogą osobiście i razem -  jako wspólnoty i prowincja. Wspieraj nas Maryjo swoim wstawiennictwem, ucz nas otwarcia na Słowo, słuchania i rozeznawania z wiarą działania Boga pośród nas i w rzeczywistości, która nas otacza, aby z naszych serc i tych których spotykamy, wytrysnęło uwielbienie Boga.

Niech wszystkie poszukiwania i decyzje Kapituły Prowincjalnej przyniosą chwałę Tobie Ojcze,  ożywią naszą obecność jako FMM w miejscu, gdzie jesteśmy i odkryj przed nami nowe drogi dzięki Duchowi Świętemu w jedności z Jezusem Chrystusem, naszym Panem.

Amen