Franciszkanki Misjonarki Maryi
MIĘDZYNARODOWA RODZINA ZAKONNA
Prowincja Europy Środkowej i Wschodniej

W okresie poświątecznym, gdy dni są wolne od szkoły i większość młodych nudzi się w domu;) Łabunie ożywiły się grupą młodych, odważnych ludzi, którzy zdecydowali się spędzić ten czas sylwestrowy z siostrami i jeszcze zrobić coś w kierunku ewangelizacji. Nie wszyscy byli świadomi, co ich czeka i większość z nich przyjechała z pytaniem: co to będzie za ewangelizacja ? czy nie ryzykuję zbyt wiele?…Także i my, siostry, miałyśmy trochę obaw- jak to wypadnie, czy można tym młodym ludziom zaufać?

Tydzień po rekolekcjach dla 13-15–latków tj. od 7 do10 grudnia, przeżywaliśmy rekolekcje licealistów. Zebrała się grupa troszkę mniej liczna, ale spora - 50 osobowa. Temat brzmiał wdzięcznie – wdzięczność. Prowadzący ks. Henryk Ślusarczyk – werbista, znany i lubiany, z dobrym słowem i mocnym świadectwem swojego życia.

30 listopada, w andrzejkowy weekend rozpoczęliśmy w Łabuniach rekolekcje dla młodzieży 13-15 lat. Były to jednocześnie rekolekcje adwentowe, bo nimi rozpoczęliśmy Adwent 2018. Młodzi zapisywali się chętnie i licznie, aż trzeba było robić listy rezerwowe. Na końcu, jak zwykle bywa, każdy został przyjęty – grupa ponad 70-osobowa. Prowadzący ks. Karol Tomczak – saletyn z Rzeszowa, wszystkim przypadł do gustu. Pracuje na co dzień z młodymi, więc wiedział jak trafiać do tych młodych serc. Najbardziej poruszał swoim świadectwem przez to, że ciągle z młodymi był.

12-14 października w Łabuniach przeżywaliśmy rekolekcje o MODLITWIE.
Choć zdjęcia nie oddadzą wszystkiego...
Czas stawania w prostocie, taki jak jestem, przed Bogiem, który mnie ukochał.
Czas pytań o codzienność w bliskiej relacji z Jezusem.
Chwile z Nim i z Maryją oczywiście, bo wszak to październik!

W dniach 21-23 września 2018 odbyły się w Łabuniach rekolekcje dla 13-15 latków. Temat : „Chleba z nieba nam trzeba”. Prowadził ks. Maciej Banach - duszpasterz z zamojskiej Katedry. Dotykaliśmy tematu Eucharystii z różnych stron, ale i tak nie dało się wyczerpać i odkryć do końca tej Tajemnicy jaką zawiera Eucharystia. Na koniec podczas świadectw, wiele osób mówiło o rozbudzonym pragnieniu pogłębienia tego tematu, by żyć Eucharystią na co dzień. W rekolekcjach wzięło udział ok 50 osób, siostry fmm wspierały na wszystkich frontach - ufamy, że te wspólnie przeżyte chwile będą teraz wydawać piękne i dobre owoce w życiu tych młodych i w życiu całego Kościoła. O to się modlimy i o modlitwę prosimy.

 

W ostatnim czasie nasz dom rekolekcyjny w Łabuniach był wypełniony młodymi ludźmi pełnymi Ducha Świętego. Przyjechali spragnieni Jego Darów, wspólnie wołaliśmy do Pana przez modlitwę, czuwania, śpiewy, dzielenia… i Duch Święty przychodził do każdego na miarę Jego pragnień.